TÉMA Anorexie
Anorexie

Anorexie

Mentální anorexie je duševní onemocnění, kdy člověk odmítá jakoukoli potravu.

Ve většině případů postihuje ženy, zejména mladé dívky mezi 13. až 20. rokem života. Spouštěčem mentální anorexie může být velmi složitá a nepříjemná životní situace, s níž se dívka musí vypořádat, nebo patologická touha po zhubnutí a dokonalé postavě.

Mezi příznaky patří opožděná puberta, vymizení menstruačního krvácení, nespavost, nesoustředěnost, otoky, kardiovaskulární a gastrointestinální obtíže. Dívky se neustále váží, sportují a často jídlo schovávají.

Muže postihuje anorexie v malé míře.

Anorexie - příznaky

odmítání jídla, hubnutí, nespokojenost se sebou, lámavé nehty, studené končetiny, zpomalený tep, nepřítomnost menstruace, apatie, deprese, lámavé vlasy, vypadávání vlasů, podvýživa, únava, zvracení, suchá kůže, nízký krevní tlak, hyperaktivita, nespavost, poruchy nálady, zimomřivost, šupiny na kůži, řídnutí kostí, mdloby, nažloutlá kůže, závratě, plachostČlánky na téma Anorexie


Anorexie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Anorexie

Píšeme jinde
  • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

    Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

  • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

    Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku