TÉMA Anorexie

Anorexie???

autor: Anonymní dotaz 15.06.2013 22:31

Dobrý den, již delší dobu mám trochu problém s jídlem a ráda bych se zeptala, zda si myslíte, že se může jednat o nějakou "lehčí" formu anorexie. Vždy jsem byla hubená, ale cca před rokem jsem chtěla trochu zhubnout. Nejprve jsem vyřadila sladkosti, chipsy, smažená jídla. Poté přišlo na řadu bílé pečivo a tak nějako obecně jsem se postupně dostala ke konzumaci jedině zdravých jídel (celozrnné pečivo, ovoce, zelenina, bílé maso, ryby). Dnes jím 5x denně, striktně si hlídám v kolik přesně jím, počítám kalorie a cca denně sním okolo 1000-1200 kcal, ale většinou každý den ještě 45 minut běhám. Absolutně nejím sladké, nic smaženého, tučného, těstoviny. Maso připravuji pouze na páře, brambory vařím bez slupky a podobně. Problém je v tom, že neustále přemýšlím co a kolik toho sním a mám doslova panickou hrůzu, že přiberu. Jakmile sním něco nezdravého, byť jen maličký kousíček, prakticky celý den na to myslím. Okolí mě podezřívá z anorexie, dokonce cizí lidé se ptají, zda nemám nějaký problém, neboť při výšce 180 cm vážím 54 kg. Plně si uvědomuji, že jíst musím a nikdy bych nezklouznula do stádia nejezení či pozření například dvou jablek za den, jako je tomu právě u anorektiček. Na základě stručného popisu mého stravování a hlavně strachu z přibírání se Vás tedy ptám, o co se vlastně u mě jedná...? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Michaela Kopřivová 24.06.2013 21:19
  Dobrý den, rozhodně doporučuji odbornou pomoc. Vaše zaobírání se zdravým jídlem je varovné a BMI také.
 • kfranzova 24.06.2013 20:55
  Urychleně vyhledej psychiatra, čím dříve tím lépe. O anorexii se jedná.

Anorexie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Anorexie

Píšeme jinde
 • Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Recept na živáňskou pečeni krok za krokem

  Živáňská pečeně je pokrm slovenské kuchyně, který má spoustu variant. Klasická příprava spočívá v kombinaci vepřového, jehněčího a hovězího masa, které se napíchá na jehlu a pomalu rožní. Ne každý si může tuto přípravu dovolit, proto si dnes připravíme levnější živáňskou pečeni v troubě.

 • Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Recept na slaný špagetový koláč krok za krokem

  Vyzkoušejte tip na rychlý oběd či večeři. Špagetový koláč s balkánským sýrem, špenátovými lístky a čerstvými bylinkami dobře chutná, zasytí a není náročný na suroviny.Zdravě.cz na Facebooku