TÉMA Anorexie

Poradna byla uzavřena. Není možné pokládat ani odpovídat na dotazy.


Anorexie???

autor: Anonymní dotaz 15.06.2013 22:31

Dobrý den, již delší dobu mám trochu problém s jídlem a ráda bych se zeptala, zda si myslíte, že se může jednat o nějakou "lehčí" formu anorexie. Vždy jsem byla hubená, ale cca před rokem jsem chtěla trochu zhubnout. Nejprve jsem vyřadila sladkosti, chipsy, smažená jídla. Poté přišlo na řadu bílé pečivo a tak nějako obecně jsem se postupně dostala ke konzumaci jedině zdravých jídel (celozrnné pečivo, ovoce, zelenina, bílé maso, ryby). Dnes jím 5x denně, striktně si hlídám v kolik přesně jím, počítám kalorie a cca denně sním okolo 1000-1200 kcal, ale většinou každý den ještě 45 minut běhám. Absolutně nejím sladké, nic smaženého, tučného, těstoviny. Maso připravuji pouze na páře, brambory vařím bez slupky a podobně. Problém je v tom, že neustále přemýšlím co a kolik toho sním a mám doslova panickou hrůzu, že přiberu. Jakmile sním něco nezdravého, byť jen maličký kousíček, prakticky celý den na to myslím. Okolí mě podezřívá z anorexie, dokonce cizí lidé se ptají, zda nemám nějaký problém, neboť při výšce 180 cm vážím 54 kg. Plně si uvědomuji, že jíst musím a nikdy bych nezklouznula do stádia nejezení či pozření například dvou jablek za den, jako je tomu právě u anorektiček. Na základě stručného popisu mého stravování a hlavně strachu z přibírání se Vás tedy ptám, o co se vlastně u mě jedná...? Předem děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

 • Michaela Kopřivová 24.06.2013 21:19
  Dobrý den, rozhodně doporučuji odbornou pomoc. Vaše zaobírání se zdravým jídlem je varovné a BMI také.
 • kfranzova 24.06.2013 20:55
  Urychleně vyhledej psychiatra, čím dříve tím lépe. O anorexii se jedná.

Anorexie patří do témat

Adresář

Diskutujte na téma Anorexie

Píšeme jinde
 • Videorecept Česnekový chléb

  Videorecept Česnekový chléb

  Recept na zdravý domácí chléb z žitné mouky, semínek a česneku si rozhodně zamilujete! Ta vůně, chuť a křupavá kůrka, navíc nebude potřeba domácí pekárny.

 • Quinoa - jak si na ní pochutnat?

  Quinoa - jak si na ní pochutnat?

  V posledních letech se stala quinoa velmi oblíbenou surovinou i v našich kuchyních, a to především díky nutričním hodnotám a snadné přípravě. Z této bezlepkové suroviny se používají nejčastěji celá semena, ale mele se také na mouku. Je skvělým zdrojem vitamínů a obsahuje též vysoké procento rostlinných bílkovin.Zdravě.cz na Facebooku